Zpět na články

Domácí nabíjecí stanice pro elektroauta – kolik ušetříte?

Olga Knoflíčková

Olga Knoflíčková

Expert

22. prosinec 2021

Domácí nabíjecí stanice – vyplatí se vám wallbox?

Nový wallbox včetně instalace si díky dotaci pořídíte už od 19 000 Kč. Jezděte za 50 haléřů na kilometr a dobíjejte auto doma. Na pomoc můžete pozvat i fotovoltaiku.

Buďte ekologičtí a šetřete finance

Bezpečná, ekologická a výhodná možnost nabíjení elektroauta (až 10× vyšší rychlostí než u běžného dobíjení zásuvkou), to je nabíjení pomocí nové technologie, tzv. wallboxů.

Spolehněte se na dotaci

S dotačním programem Nová zelená úsporám ušetříte nemalé náklady. Vložené finance se vám rychle vrátí, jelikož jízda elektroautem vychází na 50 Kč/km. Pokud své auto budete navíc dobíjet pomocí slunečních paprsků tím, že si necháte propojit nabíjecí stanici s fotovoltaikou, budete jezdit pod 50 haléřů za kilometr. Stanete se tak energeticky soběstační a zcela nezávislí.

„Wallbox se hodí pro kterýkoliv elektromobil, nabíjení s ním je až desetinásobně rychlejší než s klasickou zásuvkou. Vlastníci elektroauta k tomu mohou užívat tarif distribuční sazby D27d, se kterým mohou v době mezi 18. a 8. hodinou čerpat po dobu 8 hodin elektřinu za ještě nižší cenu. To může cenu za kilowatt elektřiny snížit až na 2,50 Kč, takže se dostanete na symbolických 50 haléřů na kilometr,“ vysvětluje Daniel Helcl, zakladatel startupu Woltair. 

Srovnání cen nabíjecí stanice a zemního plynu

Motoristé vědí, že výhodné je „jezdit na plyn“. K částce, jakou však nabízí možnost elektromobilu s wallboxem, se nepřiblíží ani auta s pohonem na zemní plyn, kde se setkají se spotřebou necelé 1 Kč na kilometr. 

Ekologie i komfort s fotovoltaikou

Spojení fotovoltaiky a nabíjecí domácí stanice vám nepřinese jen dlouhodobý způsob, jak levně nabíjet elektroauto bez vytváření škodlivých zplodin. S wallboxem si užijete komfort samostatné skříňky na zdi nebo v samostatném stojanu, který můžete umístit prakticky kamkoliv. Auto jednoduše připojíte k vlastní stanici – bez hledání veřejně dostupné dobíjecí stanice. Žádné čekání, žádné nadbytečné jízdy. 

Wallbox ve firmách – síla DoubleBoxu

Vozové parky pro elektroauta jsou stále častější řešení českých firem. Právě tam najde wallbox své místo, a to ve verzi DoubleBoxu, kdy je možné zachovat příkon 22 kW u nabíjení dvou vozidel zároveň. 

Vysoká odolnost a instalace wallboxů

Uvedení do provozu nabíjecí stanice je snadné – technikům na celou instalaci stačí jeden den. Stanici budete potřebovat funkční celoročně, takže je dobré vybrat místo bez větru a pod střechou. Díky vysoké odolnosti však mohou stát i nekrytě.  

 

Zaujala vás možnost vlastní nabíjecí stanice? Domluvte si schůzku s Woltair expertem/kou a zjistěte, jaké pro vás najde možnosti. 

Přečtěte si také o největších výhodách wallboxu a jeho užitečných funkcích.

Separátor

Další články na téma nabíjecí stanice