Woltair, digitální platforma pro transformaci evropského vytápění, má ve svém vedení nově ženu. Karina Přibylová byla zvolena Boardem po té, co se dosavadní generální ředitel Tim Hilpert rozhodl odstoupit z osobních důvodů.
Karina ve Woltair dosud působila od května tohoto roku jako Finanční ředitelka s přesahem do řízení firemní strategie a marketingu. Karina pochází z Lotyšska, ale díky mezinárodním pozicím je kosmopolitní top manažerka. Do start-upu s sebou přinesla letité zkušenosti z mezinárodního i českého prostředí. Do start-upu Woltair přešla z Asahi Group (Plzeňský Prazdroj) z pozice Group CFO pro Česko, Slovensko a Německo. Mnoho let pracovala pro Procter & Gamble, naposledy jako Group Director Central Europe, kde po finanční stránce řídila kromě Česka také Polsko, Ukrajinu, Maďarsko, Slovensko, Slovinsko a Baltické země.
Ve své nové roli generální ředitelky Woltair nyní povede čtyři země, ve kterých tento energeticko-technologický startup působí, tedy Česko, Polsko, Itálii a Německo. Navazuje na své předchůdce a povede společnost v další fázi jejího růstu a i nadále se bude zaměřovat na vývoj produktů v oblasti automatizace a digitalizace tradičního trhu tepelných čerpadel.
“Když jsem se k Woltair v květnu tohoto roku přidala, v tiskovém prohlášení jsem uvedla, že věřím v předmět podnikání Woltair, kterým je urychlování zavádění nových zdrojů energie pro rezidenční segment. Na tom stále trvám a jsem připravena se spolu s celým Woltair týmem nadále podílet na rozvoji obchodního modelu, který má velký mezinárodní potenciál růstu v oblasti dekarbonizace budov,” komentuje své zvolení nová generální ředitelka Woltair Karina Přibylová.
„Karina je interní člověk a je tak skvělou okamžitou volbou do čela vedení Woltair. Její znalost českého trhu i mezinárodního prostředí je pro Woltair velký benefit. Děkujeme odstupujícímu Timovi Hilpertovi a přejeme mu jen to dobré na jeho další cestě,” Stefan-Gross Selbeck, předseda dozorčí rady Woltair.
Dle European Heat Pump Association (EHPA) poskytuje dnes evropský sektor tepelných čerpadel přibližně 170 000 přímých pracovních míst a má obrovský potenciál k růstu. Tepelná čerpadla instalovaná v Evropě snížila za posledních 20 let 58,4 Mt emisí CO2, z toho o 7,3 Mt v loňském roce. Tepelná čerpadla získávají na trhu stále větší podíl oproti kotlům na fosilní paliva, což napomáhá energetické nezávislosti Evropy a jejímu vedoucímu postavení v oblasti bezemisního průmyslu.